All for Joomla All for Webmasters
Sport

Zvezda pala u Istanbulu, PODBACILA odbrana

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Efesa sa 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15), u 9. kolu Evrolige.

Crveno-beli su iz prethodnog paklenog ritma od četiri meča za osam dana izašli sa tri pobede, od čega dve evroligaške protiv Bamberga i Armanija. U Istanbul su otišli sa učinkom 4-4, dok ih je Efes sačekao sa 3-5 i sada su izjednačeni sa po 4-5. Nakon ovog duela ekipa Dejana Radonjića gostuje Olimpiji (ponedeljak, 17), u 11. kolu ABA lige.

View image on TwitterView image on Twitter

Na startu je Zvezdina odbrana odlično funksionisala i gosti su serijom 8:2 stekli prednost koja je istopljena serijom Efesa 7:0. Posle toga je na snazi bila rezultatska klackalica u kojoj je srpski i regionalni prvak imao najviše plus četiri, ali nije uspevao da stekne opipljiviju prednost.
I kad bi se crveno-beli odbranili, često su u prvom poluvremenu dozvoljavali domaćinu ofanzivne skokove. Čak osam ih je imao Efes do odlaska na predah (i još 11 pod svojim obručem), koliko je Zvezda imala ukupno bez ijednog u napadu.

To je bio tas na vagi koji je pretega o na startu istanbulskog tima. Uz to Efes je odlično čuvao Simonovića znajući od koga preti velika opasnost, pa je bio limitiran na četiri poena (trojke 0/3) do poluvremena.

Tako su Turci od 29:31 velikom serijom 11:0 sredinom druge četvrtine stekli plus 10 nakon čega se Zvezda trgla i na krilima Gudurića uspela da smanji na jednocifren zaostatak i tako ostane u igri.

Da odbrana crveno-belih nije bila na prepoznatljivom nivou svedoči i to da je dozvolila rivalu 47 poena za prve dve četvrtine, dok je u prošlom kolu Armani zaustavila na 46 za tri deonice.

I u nastavku je šut sjajno služio turski tim, verovatno najbolje ove sezone u Evroligi. Kad god bi Zvezda prišla i rezultatski se vratila, usledio bi surov odgovor domaćina.
View image on TwitterImao je Efes i plus 13 (61:48) nakon čega su gosti brzo, za svega tri minuta, najviše zahvaljujući Dženkinsu koji je vezao tri trojke, smanjili na samo četiri razlike (64:60), ali nisu imali snage za preokret.View image on Twitter

Ekspresno je istanbulska ekipa nanizala tri trojke i rafalnom paljbom opet pobegla na dvocifrenu prednost koja je postala nedostižna za beogradski tim.

Slična situacija je viđena i u poslednjoj četvrtini. Opet je Efes imao 13 razlike i opet je Zvezda stigla tako što je Volters dva puta bio precizan iza linije 6,75, a Simonović jednom. Na tih 80:75 su crveno-beli promašili dve trojke i umesto minus dva bilo je minus osam jer je Koton pokrenuo lavinu i utabao Turcima put ka pobedi i stotki.

Efes – C. zvezda 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15)

Hala: Abdi Ipekči. Gledalaca: 3.281. Sudije: Perez Pizaro (Španija), Fufis (Grčka), Rajter (Nemačka).

Efes: Tomas 6, Hanikat 12, Balbaj, Braun 20, Osman 12, Koton 19, Gejik, Korkmaz, Grendžer 5, Omić 2, Ertel 17, Danston 7.

C. zvezda: Volters 8, Dangubić 2, Lazić 2, Simanić 2, Dobrić, Simonović 9, Rakićević, Dženkins 20, Gudurić 14, Jović 7, Kuzmić 6, Bjelica 9.