All for Joomla All for Webmasters
Dijaspora

PARTIZAN OČAJAN NA EVROPSKOJ PREMIJERI: Crno-beli doživeli debakl protiv Albe u Berlinu na startu Evrokupa

Košarkaši Partizana doživeli su težak poraz od Albe u Berlinu u utakmici prvog kola Grupe C Evrokupa – 85:111.

Crno-beli su razočarali na evropskoj premijeri. Pretrpeli su katastrofu. Primili su čak 111 poena!

Alba – Partizan 85:111 (30:21, 27:18, 19:19, 35:27)

Trener Miroslav Nikolić je i u najavi rekao da mu je važniji predstojeći duel ABA lige sa Zadrom, a takav pristup su imali njegovi igrači na meču u “Mercedes benc areni”.

Alba je od starta krenula agresivno i vešto koristila brojne greške košarkaša Partizana. Posle pet minuta igre prestao je da radi semafor u dvorani, pa je usledio prekid meča. Kada je nastavljen, Baterfild je vezao sedam poena, pa je u sedmom minutu bilo 21:12. I to je bio početak kraja “parnog valjka”.

Prednost domaćina rasla je do “plus 20” sredinom druge deonice (46:26).

U trećoj deonoici Alba je malo usporila ritam, Partizan se pomalo razbudio, pa je borba bila ravnopravna. Međutim, u finišu utakmice domaći košarkaši su se razigrali i ponovo zatrpali Partizanov koš.

Večerašnji meč svi u Humskoj 1 pokušaće što pre da zaborave, pamtiće ga samo Aleksandar Aranitović, jer je dobio priliku da debituje za crno-bele.

Baterfild je bio najefikasniji na utakmici sa 24 poena, Sikma je dodao 19, Peno 15, Gifaj 14, Kliford 12…

Daleko najbolji kod Partizana bio je Vilijams-Gos sa 22 poena, Miler i Marinković su dodali po 15…

Partizan posle pomenutog meča sa Zadrom, sledeće srede dočekuje Lijetuvos Ritas u drugom kolu Evrokupa.