All for Joomla All for Webmasters
Hrvatska

Hrvatska i Švajcarska novi učesnici Mundijala

Fudbalske reprezentacije Švajcarske i Hrvatske plasirale su se na Svjetsko prvenstvo koje će iduće godine biti održano u Rusiji.

Švajcarci su u Bazelu, u revanšu baraža, odigrali bez golova sa Sjevernom Irskom.

Ispostavilo se da je ovaj dvomeč riješen iz poklon penala kojim su izabranici Vladimira Petkovića dobili meč u Belfastu 1:0.

Sjeverna Irska je umalo izborila produžetke, ali je udarac Džonija Evansa u 91. minutu sa gol linije zaustio bek Rikardo Rodrigez.

Švajcarska se jedanaesti put u istoriji domogla Mundijala.

Bez golova završen je i revanš duel Grčke i Hrvatske u Pireju – “vatreni” su bez ikakvih problema sačuvali visokih 4:1 iz Zagreba, a bili su blizu da slave i na Karaiskakisu.

U finišu prvog poluvremena gosti su pogodili stativu poslije snažnog udarca Ivana Perišića.

Hrvatska će po peti put učestvovati na završnoj smotri najboljih svjetskih selekcija.

Sljedećeg putnika u Rusiju saznaćemo sjutra uveče poslije okršaja Italije i Švedske. Prvi duel u Solni završen je trijumfom Šveđana 1:0.